Drukuj

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. 20 grudnia 2019 roku, w ostatni dzień przed przerwą świąteczna w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas IV i VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Pachli i pana Rafała Ciesielskiego.

Przedstawienie odbyło się w pięknej, uroczystej scenografii i wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i  wspólnego świętowania narodzin Zbawiciela. Szkolny chór pod kierunkiem pani Renaty Grzyb swoim śpiewem uświetnił przepiękną inscenizację. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzone zostało brawami publiczności Następnie po wspólnej modlitwie prowadzonej przez księdza proboszcza Henryka Pokorę i wysłuchaniu Ewangelii głos zabrała pani dyrektor Edyta Jeleń, która skierowała wiele miłych i ciepłych słów pod adresem całej społeczności naszej szkoły, podziękowała dzieciom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz wręczyła opłatki, którymi podzieliliśmy się  składając sobie najszczersze życzenia. Później wszyscy rozeszli się do klas gdzie wychowawcy wspólnie z uczniami dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

Radosnych i spokojnych,

pełnych ciepła i nadziei

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności,

osiągnięcia sukcesów

i wytrwałości w realizacji planów

w nadchodzącym Nowym Roku 2020

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy świąt Bożego Narodzenia

 

 Życzy Dyrektor i Rada Pedagogiczna

 

 

 

 

 

Drukuj

,, Człowiek   jest wielki nie przez to ,

co posiada, lecz przez to , kim jest,

nie przez to co ma,

lecz przez to czym się dzieli z innymi’.’

                                                     Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Uczniom naszej szkoły
oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Zamchu za aktywne włączenie się w przygotowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się w dniach 15 – 19 grudnia 2019r.

Podczas sprzedaży własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych i pysznych pierników zebrano 6100zł.

Powyższa kwota zostanie przeznaczona na potrzeby Fundacji „Żyj” im. Marty Szynal, Hospicjum im. „Małego Księcia” w Lublinie, Fundacji „Z serca dla serca”
oraz Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”.

Drukuj
Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu meldują wykonanie zadań w grudniu
1. Dzieci razem z rodzicami wykonały pierniczki na Kiermasz Świąteczny w ramach szkolnej akcji Razem na Święta. Zebrane na Kiermaszu fundusze przekazane zostaną dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Fundację „Żyj” im. Marty Szynal i Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”
2. Wspólnie z wychowawcą przygotowały szopkę i ozdoby na parapety na holu przy naszej klasie.
3. Wykonały kartki świąteczne dla naszych Przyjaciół.
4. Wspólnie z rodzicami uporządkowały przed zimą Bar Sikorka dla naszych skrzydlatych przyjaciół.
 
 
 
 
 
 
Drukuj

 

W ramach szkolnej akcji

RAZEM NA ŚWIĘTA

Szkolne Koło Wolontariatu

przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu organizuje

Kiermasz Świąteczny,

który odbędzie się w dniu 15 grudnia 2019 r.

po każdej mszy świętej przy kościele św. Jozafata w Zamchu

od 17-20 grudnia 2019 w szkole.

Fundacji „Żyj” im. Marty Szynal, Fundacji „ Z serca dla serca”, Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”

ZAPRASZAMY!

Drukuj

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu meldują wykonanie zadań w listopadzie:
1. 8 listopada 2019r. o godz. 11.11. dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z całą społecznością szkoły odśpiewały Hymn Narodowy, podczas uroczystej Akademii recytowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś?”.
2. Wspólnie z dziećmi z klas I – III brały udział w Dniu Pluszowego Misia
3. Współorganizowały zabawę integracyjną dla klas 0 – III Andrzejki
4. Wspólnie z rodzicami włączyły się w akcję zbierania zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie, akcję w naszej miejscowości prowadziły panie z KGW „Zamszanki”
 
 
 
 
 
 
Drukuj

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2019

Serdecznie zachęcamy do włączenia się

w Szkolną Akcję Charytatywną

,,Razem na Święta”

z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby

Fundacji „Żyj” im. Marty Szynal, Fundacji „ Z serca dla serca”, Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”

Prosimy o własnoręczne wykonanie

ozdób bożonarodzeniowych oraz wypieków świątecznych (pierników, chatek, itp.)

Ozdoby i wypieki prosimy dostarczyć do

Szkoły Podstawowej

  1. Jana Pawła II w Zamchu

do dnia 10 grudnia 2019r.

 

 

Drukuj

 

W naszej szkole dnia 28.11.2019 r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Od godziny 10:30 do 13:00 bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I - III. Zabawę uświetniły przeboje  disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie klasy III zorganizowali wiele ciekawych wróżb, zabaw i konkursów, w których chętnie brały udział wszystkie dzieci. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, dzieci losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. 

Dla klas IV-VIII zabawa andrzejkowa zaczęła się o godzinie 16. Podczas niej można było poznać swoją przyszłość. Zabawę uświetnił konkurs na królową i króla dyskoteki. Wygrana para miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Wszystkim dopisywał świetny humor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 28 listopada 2019r. w szkole odbyło się Spotkanie z Podróżnikiem z Grupy Podróżniczej Trzask. Opowiadał on o Namibii, pokazał dzieciom slajdy z podróży. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i ogłądały prezentację. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 

 

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 25 listopada odbyły się zajęcia integracyjne " Dzień pluszowego misia", w którym wzięły udział dzieci klas 0 - III.

Uczniom ze Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu została zaprezentowana historia " Pluszowego MIsia" w formie prezentacji multimedialnej, a także ciekawostki związane z życiem niedźwiedzi polarnych i brunatnych. Odbyły się również gry i zabawy nawiązujące do tematyki zajęć.

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

       W dniu 14.11.2019 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do gminnego etapu konkursu „Poetycka jesień”. Tegoroczny repertuar to wiersze z cyklu : „ Jesień za oknami w poezji polskiej”.

     W konkursie brali udział uczniowie z 3 kategorii wiekowych :

- grupa I – uczniowie klas I – III

- grupa II – uczniowie klas IV – VI

- uczniowie klas VII – VIII

Jury w składzie : Krystyna Pużniak, Gertruda Kasperska i Mirosława Wróbel przyznało następujące miejsca i wyróżnienia :

- grupa I

I miejsce – Julia Hołojuch z klasy I

II miejsce –Oliwia Majcher z klasy III

III miejsce – Julia Kowalczuk z klasy III

Wyróżnienie : Tomasz Kowal z klasy II

- grupa II

I miejsce – Patryk Broda z klasy V

II miejsce – Wiktoria Wołoszyn z klasy V

III miejsce – Alicja Wróbel z klasy IV oraz Aleksandra Droździel z klasy VI

         W gminnym konkursie poetyckim szkołę reprezentowali :

Julia Hołojuch, Oliwia Majcher oraz Patryk Broda i Wiktoria Wołoszyn

 

           Wyniki gminnego konkursu recytatorskiego :

Grupa I

  • II miejsce zajęła Oliwia Majcher z kl.III
  • Wyróżnienie otrzymała Julia Hołojuch z kl. I

Grupa II

  • II miejsce zajęła Wiktoria Wołoszyn z kl. V

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu meldują wykonanie zadań w październiku:

1. Posadziliśmy kwiaty cebulowe w naszym ogródku przedszkolnym.

2. Wspólnie z dziećmi z klas I – III braliśmy udział w Dniu Głośnego Czytania

3. Z pomocą rodziców zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 11 listopada 2019r. reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunami p. Beatą Granda i p. Gertrudą Kasperską uczestniczyli w Gminnych Uroczystościach obchodów Święta Niepodległości.

Uczniowie wraz ze sztandarem brali udział w przemarszu, który rozpoczął się wyjściem z pod budynku GOK w Obszy do kościoła parafialnego. W kościele odbyła się krótka akademia wykonana przez uczniów SP Obsza, a następnie msza św. oraz przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

 

 

 

 

Drukuj

 

8 listopada 2019r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię przygotowali uczniowie z klas IV - VIII pod kierunkiem pani Mirosławy Wróbel i Renaty Grzyb. Uczniowie w wymownych słowach wierszy i piosenek ukazali trudną " drogę Polski do wolności".

Do akademii czynnie włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Duńko przygotowały recytację wiersza " Kto Ty jesteś ? Polak mały".

O godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy, a przewodnicząca SU zapaliła symboliczny znicz dla NIEPODLEGŁEJ.

 

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 30 października 2019r. wychowawcy klas przeprowadzili rozmowę z uczniami na temat rocznicy święceń kapłańskich Karola Wojtyły. Następnie przedstawiciele klas złożyli hołd przed Tablicą Patrona zapalając znicze.

 

 

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.
Designed by mixwebtemplates