Drukuj

 

Informujemy, że 19 listopada 2019 roku o godzinie 15.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, na które zapraszają Dyrektor szkoły i wychowawcy.

Drukuj

 

08.30 Złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski)

09.00 Uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny)

10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny (katedra lubelska)

11.30 Przemarsz na Plac Zamkowy

11.45 Uroczystość na Placu Zamkowym:

 • Złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin przez dowódcę uroczystości i powitanie kompanii honorowych
 • Odegranie i odśpiewanie hymnu państwowego
 • Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
 • Wystąpienie Wojewody Lubelskiego
 • Apel pamięci i salwa honorowa
 • Koncert orkiestry wojskowej z musztra paradna
 • Złożenie kwiatów przez Komitet Honorowy pod Pomnikiem

Zaporczyków, tablicami upamiętniającymi Więźniów Zamku oraz Pomnikiem – Symbolem Lwowa

 • Defilada kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych
 • Imprezy towarzyszące, w tym m.in.:

- okolicznościowy koncert orkiestry wojskowej

- prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych

- wystawa sprzętu Wojska Polskiego i innych służb mundurowych

- wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości” (przewodnicy PTTK)

- śpiewanki patriotyczne (harcerze)

- Miejska Gra Niepodległościowa

- Nocna Mila Niepodległości (zbiórka o godz. 16:30 na Placu Litewskim)

13.45 Złożenie kwiatów przy tablicach upamiętniających:

 • Władysława Cholewę – delegata rządu RP na województwo lubelskie i Wojewodę Lubelskiego w latach 1941-1944 (Sad Okręgowy, ul. Krakowskie Przedmieście 43)
 • Jerzego de Tramecourta – Wojewodę Lubelskiego w latach 1937-1939 (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)
 • Stanisława Moskalewskiego – Wojewodę Lubelskiego w latach 1919 - 1926 (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)

14.00 Złożenie kwiatów na mogiłach Legionistów (cmentarz wojenny przy Białej)

Drukuj

 

Ślubowanie Klasy I to niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku miało ono miejsce 29 pażdziernika 2019r.

 

Podczas ceremonii 14 pierwszaków w obecności dyrektora szkoły, uczniów i rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i artystyczne.

 

Po wręczeniu dyplomów i upominków od Klasy II dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

Do XX edycji turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" z naszej szkoły zgłoszone zostały dwie drużyny męskie w kategoriach U10 i U12.

 

W kategorii U10, 23 października 2019r. chłopcy uczestniczyli w powiatowym turnieju, który odbył się na boisku we Frampolu. Natomiast grupa starsza, wspierana przez trzy dziewczyny, rywalizowała 24 pażdziernika 2019r.

 

Każdy uczestnik, grający w turnieju, otrzymał wyjątkowy medal i dyplom. Brawa dla naszych wspaniałych zawodników za ambitną grę i postawę fair play w tych trudnych i prestiżowych zawodach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 24 października 2019r. w naszej szkole po raz drugi odbyły się zajęcia edukacyjno - integracyjne dla uczniów klas 0 – III, które miały na celu kształtowanie nawyku codziennego czytania u dzieci.

 

Zajęcia rozpoczęły się wspólną zabawą przy piosence „Hymn Juniorów”. Następnie dzieci wysłuchały trzech rozdziałów książki „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Pierwszy rozdział „Wielki koncert” przeczytała pani Monika Kapka wraz z synem Fabianem uczniem klasy III. Rozdział „Domek na plecach” przeczytali wspólnie Oliwia Majcher i Jakuba Żuk z klasy III oraz Marcel Żmijan z klasy II. Ostatni rozdział „Drzewa” przeczytała pani bibliotekarka Małgorzata Padjasek. Dzieci słuchały o tym co się wydarzyło na leśnej polanie i odpowiadały na pytania konkursowe związane z tekstem.

 

Wszystkie klasy za bardzo aktywny udział w zajęciach i poprawne odpowiedzi otrzymały w nagrodę Słodziaka oraz Juniora i egzemplarz książki „Gang Słodziaków”. Każdy uczestnik zajęć otrzymał „Dzienniczek postępów czytania”, który będzie uzupełniał naklejkami Słodziaków otrzymywanymi od wychowawcy przez 21 dni… pod warunkiem, że będzie czytał głośno każdego dnia przez 10 minut, a rodzic poświadczy ten fakt własnoręcznym podpisem. Ponadto każdy uczestnik zajęć może otrzymać piękną zakładkę do książki… pod warunkiem, że przeczyta książkę, następnie na otrzymanym papierowym listku zapisze autora i tytuł a listek umieści na przygotowanym papierowym drzewie. Nagrody w postaci Słodziaków, książek, zakładek albumów i naklejek ufundowała sieć sklepów Biedronka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach. Zachęcamy do codziennego czytania i zapraszamy na kolejny Dzień Głośnego Czytania za rok.

Organizatorzy:

Barbara Syta

Małgorzata Duńko

Gertruda Kasperska

Małgorzata Padjasek

Krystyna Puźniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego z rodzicami i wychowawcą zapraszają na "Bal Wszystkich Świętych". Bal odbędzie się 30 pażdziernika 2019 r., w środę w godzinach 10 - 12 w sali oddziału przedszkolnego.

Drukuj

 

Klasy I - III

I miejsce : Martyna Pikuta, Wiktor Sikorski - SP Łukowa, Oliwia Majcher - SP Zamch

II miejsce: Kacper Sęga - Zespół Szkolno - Przedszkolny Lisie Jamy, Piotr Komosa - SP Obsza, Kacper Stolarz - SP Babice

III miejsce: Agata Osuch, Zuzanna Pukała, Wiktoria Majkowska, Milena Bździuch - SP Łukowa

Wyróżnienia: Antoni Gdyra, Zofia Lisowska - SP Babice, Martyna Typek - SP Obsza, Lena Czajkowska - SP Wola Obszańska, Dawid Burda - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisie Jamy

 

Klasy IV - VI

I miejsce: Wiktoria Wołoszyn - SP Zamch

II miejsce: Matylda Machnio, Aleksandra Droździel - SP Zamch

III miejsce: Wiktoria Granda - SP Zamch

 

Klasy VII - VIII

I miejsce: Katarzyna Sarzyńska - SP Obsza

II miejsce: Marta Zdunek - SP Babice

III miejsce: Amelia Grzywna - SP Babice

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone 18 maja 2020 r.

 

Drukuj

 

W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.

Obchody uroczystości rozpoczęła akademia zaprezentowana przez uczniów klasy V pod kierownictwem ich wychowawczymi Małgorzaty Padjasek. Obok wesołych skeczów z życia szkoły znalazły się w niej również piękne wiersze i serdeczne życzenia. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który wykonał 2 piosenki.

Po akademii uczniowie wręczyli zgromadzonym nauczycielom, obsłudze oraz zaproszonym emerytom śliczne czerwone róże.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Edyta Jeleń, która podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła życzenia z okazji DEN oraz wręczyła Nagrody Dyrektora, które w tym roku szkolnym otrzymali: Małgorzata Duńko, Krystyna Puźniak, Mirosława Wróbel, Ewa Klujew, Maria Rak.

Następnie Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

10 października 2019r. odbył się XIX Dzień Papieski pt.: "Wstańcie, chodźmy". Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu przeprowadzili wśród mieszkańców swojej miejscowości zbiórkę pieniędzy, na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
Łączna kwota, którą zebraliśmy 2305 zł.

 

 

 

 

 

 

Drukuj
Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w ramach zadań na wrzesień wykonały:
 1. Kącik regionalny - najpierw poznały wybrane regiony naszego Kraju, następnie pokolorowały obrazki przedstawiające morze, góry i nasze Roztocze.
 2. Wspólnie z rodzicami gromadzą zbiory Dary Pani Jesień w kąciku przyrodniczym.
 3. Wyzbierały śmieci wokół szkoły i placu zabaw w ramach akcji Sprzątanie Świata.
 4. Wspólnie z rodzicami wykonały kartkę dla Powstańca.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego, działającego w naszej szkole, wspólnie z Rodzicami i wychowawcą, przystąpiły do Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań na stronie internetowej szkoły i profilu fb.

 

Drukuj

 

 

Już po raz ósmy w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to impreza pod patronatem pary prezydenckiej, dlatego też rozpoczęło ją odczytanie przez Aleksandrę Droździel - uczenicy kl.VI listu prezydenta. Następnie fragmenty 8 polskich nowel zaprezentowali kolejno następujący uczestnicy:

1. Pani Dyrektor Edyta Jeleń - "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej.

2. Pani Teresa Granda - "Dym" Marii Konopnickiej.

3. Alicja Komosa uczennica kl.VI  - "Katarynka" Bolesława Prusa.

4. Kinga Jaskowska uczennica kl.VIII - "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Bruna Schulza.

5. Pani Gertruda Kasperska - "Orka" Władysława Stanisława Reymonta.

6. Pani Barbara Syta - "Rozdzióbią nas kruki i wrony" Stefana Żeromskiego.

7. Pani Maria Rak - "Sachem" Henryka Sienkiewicza.

8. Pani Monika Wujda - "Sawa" Henryka Rzewuskiego.

Czytanie przeplatał, uatrakcyjniał i prezentował informacje o autorach i ich dziełach pokaz slajdów odtwarzany i komentowany przez prowadzącą imprezę Panią Małgorzatę Padjasek. Po wysłuchaniu wszystkich fragmentów nowel uczniowie nagrodzili czytających gromkimi brawami, a Pani Małgorzata Padjasek wręczyła im podziękowania. Następnie ogłoszony został konkurs plastyczny na ilustrację do któregoś z wysłuchanych fragmentów książek, zaś uczennice z koła "Miłośników Książki" rozdały wszystkim dzieciom pamiątkowe karteczki z pieczątką logo odbytej imprezy. Pod koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała zarowno czytającym jak i słuchaczom, wskazała na wartości wynikające z czytania i zachęciła do częstego sięgania po książkę.

 

 

Drukuj

 

2 września 2019r. odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dzień ten był dniem wyjątkowym. Rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Henryka Pokorę. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili sie w szkole. Tutaj, po odśpiewaniu hymnu narodowego wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Szkoły pani Edyta Jeleń. Zapoznała z listem MEN oraz z przydziałem czynności na bieżący rok szkolny. W tym dniu obchodziliśmy w szkole 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, w związku z tym szkoła wzięła udział w akcji "PRZERWANY MARSZ...". Zaprosiliśmy do nas panią Stanisławę Gierczak, która reprezentowała w tym dniu pokolenie Polskich Dzieci Wojny. Przekroczenie progu naszej szkoły, było symbolem przerwanej 80 lat temu edukacji. Pani Stanisława Gierczak opowiedziała o swoich przeżyciach w dniu wybuchu II wojny światowej, odpowiadała na pytania dzieci i dorosłych. Społeczność szkolna podziękowała pani Stanisławie Gierczak za to wystapienie gromkimi brawami i barwnymi kwiatami.
Po tym wystąpieniu Rada Rodziców pracownicy szkoły i uczniowie pożegnali długoletniego dyrektora szkoły panią Grażynę Kołtało i powitali jej następczynię panią Edytę Jeleń.
Po części oficjalnej odbyły sie spotkania uczniów z wychowawcami klas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu odbędzie się 2 września 2019r.

1. Godz. 8.30 - Msza Św. w kościele parafialnym w Zamchu.

2. Godz. 9.30 - Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.

3. Spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach.

 

 

 

Drukuj

 

W dniu 31 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny, w którym uczestniczyli uczniowie i rodzice z Zamchu oraz Babic. Rada Rodziców przygotowała wiele atrakcji. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły sie dmuchane zjeżdżalnie.Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie korzystali z poczęstunku. Smakołyków było tak wiele że każdy mógł wybrac coś dla siebie. Chętni uczniowie wzięli również udział w meczu piłki nożnej oraz próbowali swoich sił w przeciąganiu liny. Za wspaniałą organizację Dnia Rodziny dziękujemy rodzicom naszej szkoły oraz sponsorom, którzy finansowo wsparli organizację imprezy. Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Obsza, Banku Spółdzielczego w Obszy, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Obszy, pana Edwarda Czerniaka, pani Anny Komosa, pana Stanisława Zagaja. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.
Designed by mixwebtemplates