Drukuj

Dzień Głośnego Czytania 2019

 

W dniu 24 października 2019r. w naszej szkole po raz drugi odbyły się zajęcia edukacyjno - integracyjne dla uczniów klas 0 – III, które miały na celu kształtowanie nawyku codziennego czytania u dzieci.

 

Zajęcia rozpoczęły się wspólną zabawą przy piosence „Hymn Juniorów”. Następnie dzieci wysłuchały trzech rozdziałów książki „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Pierwszy rozdział „Wielki koncert” przeczytała pani Monika Kapka wraz z synem Fabianem uczniem klasy III. Rozdział „Domek na plecach” przeczytali wspólnie Oliwia Majcher i Jakuba Żuk z klasy III oraz Marcel Żmijan z klasy II. Ostatni rozdział „Drzewa” przeczytała pani bibliotekarka Małgorzata Padjasek. Dzieci słuchały o tym co się wydarzyło na leśnej polanie i odpowiadały na pytania konkursowe związane z tekstem.

 

Wszystkie klasy za bardzo aktywny udział w zajęciach i poprawne odpowiedzi otrzymały w nagrodę Słodziaka oraz Juniora i egzemplarz książki „Gang Słodziaków”. Każdy uczestnik zajęć otrzymał „Dzienniczek postępów czytania”, który będzie uzupełniał naklejkami Słodziaków otrzymywanymi od wychowawcy przez 21 dni… pod warunkiem, że będzie czytał głośno każdego dnia przez 10 minut, a rodzic poświadczy ten fakt własnoręcznym podpisem. Ponadto każdy uczestnik zajęć może otrzymać piękną zakładkę do książki… pod warunkiem, że przeczyta książkę, następnie na otrzymanym papierowym listku zapisze autora i tytuł a listek umieści na przygotowanym papierowym drzewie. Nagrody w postaci Słodziaków, książek, zakładek albumów i naklejek ufundowała sieć sklepów Biedronka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach. Zachęcamy do codziennego czytania i zapraszamy na kolejny Dzień Głośnego Czytania za rok.

Organizatorzy:

Barbara Syta

Małgorzata Duńko

Gertruda Kasperska

Małgorzata Padjasek

Krystyna Puźniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu.
Designed by mixwebtemplates